ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
کد خبر : 257142
تاریخ انتشار : 30 خرداد 1398 11:56
تعداد بازدید : 2093

آیین نامه اجرایی

برنامه های غنی سازی اوقات فراغت کانون ها

نظر به برگزاری"طرح ملی غنی سازی اوقات فراغت بچه های مسجد" ویژه اعضای کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور موارد ذیل جهت استحضار و اقدام تقدیم می شود.

1- فعالیت کانون های فرهنگی هنری مساجد در اوقات فراغت با شعار اخلاق، نشاط و معنویت در 6 محور اصلی قرآن و عترت ، آموزش و توانمند سازی، شبکه سازی و فضای مجازی، کتاب و کتابخوانی ، هنر متعالی و فعالیت های اجتماعی در ذیل طرح ملی فهما صورت می گیرد.

2- شروع برنامه های اوقات فراغت مساجد از 98/4/1 می باشد که مراسم افتتاحیه تاریخ 15 تیر ماه با محوریت یکی از کانون فعال و موفق برگزار می گردد.

3- تکمیل اطلاعات کانونهای مجری - فراغت از طریق سایت بچه های مسجد از تاریخ 5 لغایت 31 تیر ماه می باشد.الف ثبت اولیه کانون فراغتی ب) ثبت فعالیت ها و کلاس ها ج ثبت اعضای شرکت کننده در هر کلاس د) گزارش پایاینی

راهنمای ثبت فعالیت های اوقات فراغت در سامانه بچه های مسجد؟؟؟

4- تبلیغات متناسب با درج نشان رسمی کانون ها مورد انتظار است. طرح تبلیغی اوقات فراغت را از این لینک دریافت کنید.

5- از ظرفیت مناسبت ها مانند دهه امامت و ولایت، دهه کرامت و روزجهانی مساجدو...در برنامه های اوقات فراغت استفاده حداکثری صورت پذیرد.

6- جلسات ستاد اوقات فراغت کانون با مشارکت امام جماعت، هیات امنا، هیات مذهبی و پایگاه بسیج مسجد تا پایان شهریور ماه تشکیل شود.

7- از فعالیت های اوقات فراغت مستند 5 دقیقه ای تهیه شده و تا تاریخ 98/6/20 در قالب لوح فشرده به ستاد استان ارسال شود.

8- انتظار می رود نسبت به جذب مشارکت های مردمی و دولتی در قالب انعقاد تفاهم نامه و ارسال گزارشات آن به دبیرخانه ستاد استانی اوقات فراغت اقدام لازم صورت گیرد.

9- از کانون های برتر های برتر در برنامه های اوقات فراغت سال 98  بر اساس امتیاز کسب شده در سایت بچه های مسجد(تعداد و تنوع دوره ها، تعداد اردوها، تعداد افراد تحت پوشش طرح، ارسال مستندات بند 7 و 8 و..)تجلیل و اعتبار مربوطه بر این اساس پرداخت می گردد.

10-جهت هماهنگی و تسهیل فعالیت های کانون ها 2 بسته آموزشی و پشتیبانی به شرح ذیل آماده شده است.

الف) خدمات پشتیبانی از فعالیت های غنی سازی اوقات فراغت 98: خدمات فرهنگی، تفریحی و اردویی کانون ها با عنوان «کوله پشتی» شناخته شده و با تخفیف 50الی 80 درصدیتسهیل گر و تسریع کننده فعالیت های کانون ها است.

ب) بسته آموزشی زبان های عربی و انگلیسی : در قالب این طرح که با همکاری موسسات زبان معتبر و ارزشی انجام می گردد مدرس زبان به کانون های داوطلب اعزام و دوره زبان با حد اقل ظرفیت هر کلاس 15 نفر در محل کانون با دریافت شهریه حداقلی در قالب 2 ترم آموزشی برگزار گردیده و پس از اتمام دوره و آزمون به شرکت کنندگان مدرک معتبر اعطا می شود. کانون های مشارکت کننده در طرح نیز از 150 تا 250 هزار تومان بابت هر کلاس دریافت خواهند نمود.

11- خدمات ستاد استان تنها به کانون های تعلق می گیرد  بیمه شده باشند لذا انجام فرایند بیمه از طریق ستاد استان در اولویت قرار گیرد.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
پنج شنبه 14 فروردين 1399