ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
کد خبر : 265720
تاریخ انتشار : 12 بهمن 1398 10:29
تعداد بازدید : 3117

جشنواره مجازی انقلاب

کودکانه فهما

جشنواره مجازي «كودكانه فهما» به مناسبت چهل و يكمين سالروز پيروزي انقلاب اسلامي، به كانون هاي فرهنگي هنري مساجد اقدام لازم را معمول فرماييد.

جشنواره مجازی «کودکانه فهما»

کودکان آینده سازان انقلاب

به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

آن روز که جهان میان شرق و غرب مادّی تقسیم شده بود و کسی گمان یک نهضت بزرگ دینی را نمیبُرد، انقلاب اسلامی ایران، با قدرت و شکوه پا به میدان نهاد؛ چهارچوب ها را شکست؛ کهنگی کلیشه ها را به رخ دنیا کشید؛ دین و دنیا را در کنار هم مطرح کرد و آغاز عصر جدیدی را اعلام نمود.
مقام معظم رهبری(مدظله العالی)

ماه بهمن به ویژه ایام دهه مبارک فجر و علی الخصوص 22 بهمن یادآور حماسه بزرگ و تاریخ ساز ملت شریف و انقلابی ایران اسلامی است که نه تنها در تاریخ کشورمان ماندگار شد بلکه به عنوان نقطه تحول سازی در تاریخ معاصر جهان به ثبت رسید که امروز آثار آن پس از 40 سال در قالب بیداری اسلامی در منطقه مشاهده می گردد.

دهه فجر یادآور تجلی و مظهر پیروزی سال ها مبارزه و مجاهدت مردان و زنان انقلابی ایران اسلامی است که رهایی از وابستگی، ظلم و استبداد و تحقق مردم سالاری و حاکمیت ارزش های اسلامی خود را به دریای زلال جمهوری اسلامی رساندند و با تاسیس نظام جمهوری اسلامی  استقلال، آزادی و مردم سالاری دینی را برای مردم ایران به ارمغان آوردند.

مردم انقلابی و هوشیار ایران اسلامی امسال پرشورتر از سالهای گذشته  با حضور گسترده خود در راهپیمایی 22 بهمن و برنامه های گرامیداشت این ایام یاد و خاطر شهدای گرانقدر و ایثار و فداکاری مبارزان انقلاب اسلامی را گرامی خواهند داشت و بر تداوم تحقق آرمان های انقلاب و حضرت امام خمینی(ره) و منویات رهبری رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید خواهند نمود و وحدت و همبستگی و اقتدار خود را به رخ دشمنان انقلاب اسلامی خواهند کشاند.

ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور  با عرض تبریک و تهنیت فرارسیدن ایام دهه فجر به مناسبت چهل و یکمین بهار انقلاب از نسل چهارم و پنجم انقلاب اسلامی، کودکان و نوجوانان عزیز میهن دعوت می نماید تا در «جشنواره کودکانه فهما» که در هفت رشته اجرا می شود، شرکت نمایند.

محوریت آثار:

-مسجد کانون انقلاب

-امام مهربانی ها

-کودکان امروز، آینده سازان انقلاب

-خانواده انقلابی

 

رشته ها:

·         خوشنویسی (در این بخش محدودیتی در نوع خط( نستعلیق،نسخ، ثلث، تایپوگرافی و ...) وجود ندارد- خطاطی حتما باید با ابزار خوشنویسی و یا با خودکار صورت گیرد خوشنویسی با ابزار دیجیتال(کامپیوتر) مورد قبول نیست- خوشنویسی خود را در زاویه مناسب عکاسی و یا اسکن نموده و در اندازه   A4 و کیفیت 150 Dpi ارسال نمایید، برای داوری نهایی ارائه اصل آثار ضروری است.)

·         قصه گویی (قصه و خاطراتی که با مضامین انقلاب باشد - قصه هایی که به صورت گفت وگو، ترانه، با تصویر و سایر ابزارهای خلاق و از منابع شفاهی یا کتبی توسط قصه گو اجرا میشود... حداقل زمان قصه 5 دقیقه و حداکثر10 دقیقه باشد.)

·         نمایش ( نمایش عروسکی، نمایش صحنه، نمایش خیابانی و نمایش صامت اجرا شود - فیلم اجرای نمایش خود را بدون تغییر، تدوین، صداگذاری و ... که زمان آن حداقل 10 دقیقه و حداکثر 20 دقیقه باشد- در صورت تصویر برداری با تلفن همراه ، تصویر حتما به صورت افقی باشد)

·         نقاشی (نقاشی شما می تواند با رنگ روغن، گواش، آبرنگ، مداد رنگی و ... باشد- نقاشی خود را در زاویه مناسب عکاسی و یا اسکن نموده و در اندازه A4 و کیفیت 150 Dpi ارسال نمایید، جهت داوری نهایی ارائه اصل آثار ضروری است.)

·         سرود (بارگزاری فیلم اجرای گروه سرود و یا نماهنگ تولید شده که میتواند هم تولیدی باشد و هم بازخوانی سرودهای انقلابی)

·         شعر خوانی (ارسال فیلم (افقی) شعر خوانی خود، حداقل 2 دقیقه و حداکثر 5 دقیقه )

·         نقالی و پرده خوانی ( تهیه فیلم(افقی) از نقالی و پرده خوانی خود که حداقل 5 دقیقه و حداکثر 10 دقیقه باشد- نقالی می تواند بدون پرده، با پرده و تصویر ثابت و یا با تصاویر متحرک و ویدویی(دیجیتال) اجرا شود.

ü           نکته1: در کلیه آثار ارسالی عبارت #کودکانه_فهما حتما قید شود.

ü           نکته2: اجرای انجام شده در رشته های فوق که در فضای مسجد و با حضور عموم مردم صورت پذیرد از امتیاز بیشتری برخوردار هستد.

رده سنی شرکت کنندگان:

·       7 تا 12 سال

               مهلت ارسال آثار:

تا 30 بهمن ماه 1398

جوایز:

از آثار برتر در رشته های هفت گانه پس از داوری تجلیل به عمل خواهد آمد.

 

v    جهت ارسال آثار و کسب اطلاعات بیشتر به پورتال بچه های مسجد به نشانی bachehayemasjed.ir مراجعه نمایید.


طرح پوستر جشنواره

پوستر جشنواره را جهت چاپ و نصب در پنل مسجد و یا استفاده در شبکه های اجتماعی ازاینجا دانلود کنید

آثار برتر هر كانون در رشته هاي اعلامي  از 12بهمن در صفحه اختصاصي مديران محترم كانونها در سامانه بچه هاي مسجد bachehayemasjed.ir قابل بارگذاري مي باشد. از اين رو  مديران محترم كانونها مي توانند پس از جمع بندي آثار ارسالي و داوري در سطح مسجد محله ، در هر رشته يك اثر منتخب ( حداكثر 7 اثر) را در سامانه بارگذاري نمايند.
لازم به ذكر است براي شركت در جشنواره ياد شده در رشته هاي خوشنويسي و نقاشي بار گذاري فايل اسكن شده اثر و در رشته هاي قصه گوئي ، شعر خواني ، نقالي و پرده خواني ، سرود و نمايش كودكان ، بارگذاري فيلم موبايلي به صورت افقي از اجراي صورت گرفته الزامي مي باشد. از اين رو خواهشمند است نسبت به اطلاع رساني مناسب جهت شركت حداكثري بچه هاي مسجد در اين رويداد اقدام لازم را معمول فرمائيد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
سه شنبه 26 تير 1403