ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
کد خبر : 265881
تاریخ انتشار : 15 بهمن 1398 14:27
تعداد بازدید : 2164

ویژه گروه های سرود کانون های مساجد

جشنواره سرود صدای انقلاب

ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران برگزار می کند :

)))هو الجمیل(((

سرود مثل هوای تازه ، مثل هوای بهاری نفوذ می کند . امروز به نظر می رسد که ما به این (سرود ) احتیاج داریم...

( مقام معظم رهبری )


***جشنواره سراسری سرود صدای انقلاب***

( بازخوانی سرودهای انقلابی در گام دوم انقلاب )

ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور در آغاز چهل و یکمین بهار انقلاب به منظور مقابله با هجمه های فرهنگی دشمنان اسلام و انقلاب همچنین جهت بخشی به اندیشه ی حاکم بر دوره نوجوان و جوان و ایجاد روحیه ی انقلابی ، حماسی و ایثار در نظر دارد جشنواره سرود " صدای انقلاب " با رویکرد بازخوانی سرودهای انقلابی را برگزار نماید.

کلیه ی گروه های سرود می توانند به سایتbachehayemasjed.ir مراجعه نموده و ضمن مطالعه کامل و دقیق آئین نامه ، سرود را بصورت باکلام و بی کلام دریافت نمایند.

فایل اجرای سرود را از اینجا دریافت کنید

شرایط و ضوابط عمومی و نحوه ی برگزاری جشنواره :

1)این جشنواره مختص گروههای سرود کانونهای مساجد (شهری و روستایی) می باشد.

2)جشنواره فقط مختص  برادران  می باشد.

3)برگزاری جشنواره بصورت غیر حضوری می باشد.

4)تعداد اعضای هر گروه سرود حداقل( در روستا 8 نفر و در شهر 10 نفر) و حداکثر 25 نفر می باشد.

5)آراستگی و لباس متحد الشکل و مناسب و درخور شأن ، مورد تاکید و دارای امتیاز است.

6)کلیه ی گروههای سرود کانونهای مساجد (شهری و روستایی) شرکت کننده در این جشنواره با دریافت سرود باکلام و بی کلام می توانند در جشنواره شرکت کنند و آثار خود را تا تاریخ 3/12/98 به ستادهای استانی تحویل دهند.

7)زمان اجراهای گروهها از 12/11/1398 تا 25/11/1398 می باشد. و آخرین مهلت تحویل آثار به ستادهای استانی 3/12/98 می باشد. دبیر خانه ی جشنواره به آثاری که بعد از مهلت مقرر تحویل گردد ترتیب اثر نخواهد داد.

8)شرکت کنندگان باید علاوه بر ثبت در سامانه ، جهت  داوری لوح فشرده و فایل تصویری آثار را ارسال نمایند ، هرگونه نقص در کیفیت فیلم ضبط شده یا باز نشدن لوح فشرده یا فایل تصویری مربوطه ، تبعات آن به عهده ی گروه بوده و دبیرخانه جشنواره هیچ مسئولیتی در قبال این موضوع نخواهد داشت. از این رو لازم است در تصویربرداری و رایت لوح فشرده اهتمام ویژه ای شود و از ارسال فیلم با فرمتهای نامتعارف و یا بصورت نرم افزاری خودداری شود.

9)هریک از اجرای سرودها بایستی بصورت کامل در یک فایل مجزا باشد. از تجمیع اجراها در یک ترک اکیدا خودداری شود.(فایلهایی که بخشی از یک اجرا را نشان دهد بررسی نخواهد شد) هر اجرا در هر مکان باید بطورکامل تصویربرداری شود و فیلم هر اجرا جداگانه در دی وی دی قرار گیرد.

10)کلیه ی گروه های شرکت کننده باید در جشن ها و مراسمات ویژه ی چهل و یکمین سالگرد انقلاب در اماکن مختلف که امکان اجرا برای عموم میسر است حضور یافته و به اجرای سرود بپردازند.

11)در اجراهای میدانی فیلم ضبط شده باید علاوه بر اینکه گروه را در موقع خواندن نشان می دهد یک نمایی از مکان برگزاری و جمعیت حاضر در زمان اجرا را نیز نشان دهد.

12)گروه های سرود باید علاوه بر 1) اجراهای میدانی حتما 2) *بصورت زنده و با شرایط زیر سرود را اجرا و تصویربرداری نمایند.

بطور مثال : گروهی در 5 مکان مختلف به اجرای این سرود پرداخته باید یکبار هم بصورت زنده ( برروی موسیقی بی کلام) آن را اجرا و تصویربرداری نماید و در مجموع 6 فیلم درون دی وی دی انتقال داده و ارسال نماید.

    *شرایط ضبط سرود بصورت زنده :

1)گروههای شرکت کننده بایستی با استفاده از موسیقی بی کلام ، سرود را بصورت زنده اجرا و در یک سالن اجتماعات یا محل مسجد ( بدون حضور جمعیت ) تصویربرداری ( با دوربین یا موبایل ولی با کیفیت مطلوب نمایند.

2)از تدوین آثار و انجام جلوه های بصری خودداری شود ،  روی صدای زنده ی ضبط شده ی گروه هیچگونه افکتی اعمال نشود و در تیتراژ(اگر وجود داشته باشد) فقط مشخصات گروه و اثر عنوان شود .

3)آثاری که بصورت صرفا صوتی ارسال شوند ، بررسی نخواهد شد.

4)مربیان محترم توجه داشته باشند که در موقع تصویر برداری ، تناسب (بالانس) صدای موسیقی و صدای گروه به خوبی انجام شود ، زیرا در غیر اینصورت قطعا فیلم ضبط شده نشان دهنده ی کیفیت کار گروه نبوده و باعث تضییع حقوق می گردد.

5)در بخش اجرای زنده فیلم ضبط شده باید صرفا گروه را در موقع خواندن نشان دهد و اضافات قبل و بعد از اجرا باید از آن حذف شود.

 

چند نکته ی مهم :

*جهت حضور گروه های سرود کانونهای مساجد در ویژه برنامه 12 و 22 بهمن استانها و شهرستان ها با شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور هماهنگی های لازم انجام شده است و در صورت نیاز این موضوع قابل پیگیری می باشد.

*جهت حضور گروه های سرود کانونهای مساجد در نماز جمعه ی مورخ 18 بهمن 1398 نیز با ستاد مرکزی برگزاری نماز جمعه هماهنگی های لازم انجام شده است که این نیز فرصت بسیار مغتنم و مناسبی برای گروه های سرود مسجدی می باشد.

*در ساده ترین حالت اجرای میدانی می توان با یک سیستم صوت ساده در مراسم راهپیمایی شرکت نمود و به اجرای سرود پرداخت.

*لازم به ذکر است تعداد اجراهای گروه و تهیه ی فیلم کامل آن اجرا در فهرست امتیازات خواهد بود.

*توجه داشته باشید داوری بر اساس ارسال فیلم اجراهای گروه در هر دو بخش میدانی و اجرای زنده صورت خواهد پذیرفت.

*ستادهای استانی پس از بررسی اولیه آثار بارگذاری شده در سامانه ی بچه های مسجد می توانند کلیه ی آثاری که شایستگی لازم را دارا می باشند حد اکثر تا تاریخ 10/12/98 به دبیرخانه ی جشنواره ارسال نمایند.

 

جوایز :

رتبه اول :

تندیس جشنواره ، لوح تقدیر و مبلغ 4 میلیون تومان

رتبه دوم :

لوح تقدیر ، مبلغ 3 میلیون تومان

رتبه سوم :

لوح تقدیر ، مبلغ 2 میلیون تومان

و 3 گروه قابل تقدیر هر کدام مبلغ 1 میلیون تومان
کلیه گروه های فعال که براساس آیین نامه اجرای میدانی داشته باشند از سوی ستاد استان مورد تقدیر قرار گرفته هدایایی دریافت خواهند نمود

 

 

 

ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور

 نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
سه شنبه 28 فروردين 1403